دانلود فایل با عنوان@پاورپوینت علم تمرین بسکتبال@

پاورپوینت علم تمرین بسکتبال|40109744|jcn40192592|تاریخچه بسکتبال در ایران,فیزیولوژی بسکتبال
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت علم تمرین بسکتبال آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

جیمزنای اسمیت یک پزشـک کانـادایی بـود کـه بـه ایـاﻻت متحـده، مهـاجرت کـرد و تابعیت آن کشور را گرفت. در سال 㿋䀘䀣㿋 زمانی که دکتر نای اسمیت در دانشگاه ورزش اســپرینگ فیلــد ایالــت ماساچوســت درس مــی داد، رئیــس دانشــگاه از او خواست ورزشی ابداع نماید که دانشجویان بتوانند در فصل زمسـتان در سـالن بـه آن بپردازند تا آمادگی جسمانی خود را برای پرداختن به مسابقات میدانی فوتبال، هاکی و بیسبال در فصـل بهـار و تابسـتان حفـظ کننـد. دکــتر نــای اسـمیت، پـس از بررسی رشته های موجود ورزشی دریافت که ورزش جدیـد بایــد دارای مشخصـات خاصــی باشــد: 㿋 تــوپ در آن نقــش داشـته باشــد، 㿖 بــه صــورت گروهــی بــه اجــرا درآید، 㿡 اصل رقابت در آن رعایت شود، ۴ - بر مهارت استوار باشد و بر خشونت و برخوردهای سخت بدنی، مبتنی نباشد. حاصـل ایـن افکـار و اندیشه ها، ورزشـی شد به نام بسکتبال که امروزه پس از سپری شدن، نزدیـک بـه یـک قـرن از اخـتراع آن، از پرطرفدارترین و هیجان انگیزترین رشته های ورزشی بین المللی است.

•بسكتبال در ایران در سالهای㿋㿡㿋㿀ه بعد بطور غیررسمی فعـالیتش در بعضی از مدارس دنبال شد تا اینكـه در سـال 㿋㿡㿋۴ ایـن ورزش بطور رسـمی بوسـیله آقــای فریدون شریف زاده معرفی شد و بطــور سـریع در كلیـه اسـتانهای كشور از طریـق مدارس مدارس اشاعه پیدا كرد.

ورزش بسکتبال سطحی مؤثر در اقبال جهانی بدست آورده است. این مسأله را می توان در استقبال طرفداران و رسانه ها بر بازیکنان مرد و زن در سطوح حرفه ای و دانشگاهی مشاهده کرد. بسکتبال به عنوان بازی نیازمند به دقت، زمان بندی، صحت و چابکی می باشد. البته تغییر و بهبود در ساختار این بازی و ارتقاء سطح قهرمانی از دبیرستان تا مرحله حرفه ای نیاز مند آماده سازی بهتر برای بازیکنان است.

توان وظرفیتهای بی هوازی كمیتهای مهم اساسی دربسکتبال هستند.در طول زمانی كه توپ در جریان بازی است انرژی مورد نیاز بیشتر بوسیله منابع انرژی بی هوازی تامین می شود.

این بازی با 5 بازیکن در هر تیم و در زمینی به طول 6/25 متر و در سطوح حرفه ای 7/28 متر است که پهنای زمین در هر سطح 7/13 متر است. زمان بازی بسته به نوع لیگ متفاوت است. در برخی مدارس بسکتبال در 4 کوارتر 8 یا 10 دقیقه ای بر گزار می شود ولی در سطح دانشگاهی در دو وقت 20 دقیقه ای انجام می شود. در سطح حرفه ای نیز در 4 کوارتر 12 دقیقه ای. بازی بسکتبال یک بازی با جریان دائمی فعالیت است. تغییر حالت یک تیم از دفاع به حمله بدون هیچ وقفه ای انجام می شود.

بازی در چند حالت متوقف می شود:

1- خطا 2- اتمام وقت هر نیمه

3- وقت استراحت (تقاضا توسط تیم ها در میانه بازی).

در تعداد تعویض ها محدودیتی وجود ندارد. همچنین یک بازیکن هر تعداد که خواست وارد یا از بازی خارج شود. اما فقط زمانی که بازی متوقف شده است.

شدت و حساسیت بازی متناوب است و بستگی به استراتژی مربی دارد. بازی می تواند با سرعت بالا و یا پایین انجام شود و بسته به نوع بازی حریف، مربی می تواند شیوه بازی را تغییر دهد. تغییر شیوه بازی به شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارد. روحیه ورزشی، مهارت و موقعیت های خاص بازیکنان، به مربی کمک می کند تا برای موفقیت از آنها استفاده کند. علاوه بر این، تعداد بازیکنان در چرخش و جایگزینی آنها تأثیر دارد. مصدومیت ها نیز در جایگزینی مؤثر است. این عوامل، بر ضروریات فیزیولوژی بازیکنان تأثیر دارد.


مطالب دیگر:
🔑پاورپوینت پرسشنامه کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانی WHOQOL🔑دانلود پاورپوینت تقلبات در مواد غذایی 🔑دانلود پاورپوینت روانشناسی عمومی 🔑دانلود پاورپوینت تاریخچه کشتی🔑دانلود پاورپوینت انتقال حرارت یا کندانسور condenser🔑دانلود پاورپوینت امت عاشورایی🔑دانلود پاورپوینت مسمومیت های غذایی ناشی از باکتری🔑دانلود پاورپوینت انگیزشی و خشنودی شغلی🔑دانلود پاورپوینت پره اکلامپسی و اکلامپسی حاملگی 🔑دانلود پاورپوینت اصول مصاحبه انگیزشی🔑دانلود پاورپوینت مطالعه موردی پروژه های پل سازی شهر کرمان 🔑دانلود پاورپوینت تغذیه ورزش🔑دانلود پاورپوینت تصویر برداری رنگی از سیستم گوارش🔑دانلود پاورپوینت مهارت برقراری ارتباط 🔑دانلود پاورپوینت بازاریابی چریکی 🔑دانلود پاورپوینت حقوق بشر در افغانستان 🔑دانلود پاورپوینت روش تحقیق و پایان نامه نویسی قسمت اول 🔑دانلود پاورپوینت سازمان های یادگیرنده🔑دانلود پاورپوینت ماده و ساختار آن 🔑دانلود پاورپوینت اعداد و معماری 🔑دانلود پاورپوینت تغذیه قبل حین و بعد از ورزش 🔑دانلود پاورپوینت صد نکته در پایان نامه نویسی🔑دانلود پاورپوینت کاربرد رایانه در مدل سازی پروتئین ها 🔑دانلود پاورپوینت روانسنجی 🔑دانلود پاورپوینت ناهنجاری اجتماعی طلاق