دانلود فایل با عنوان@دانلود پاورپوینت روابط آب و خاک و گیاه@

دانلود پاورپوینت روابط آب و خاک و گیاه|40107115|jcn40192592|دانلود روابط آب و خاک و گیاه,تحقیق روابط آب و خاک و گیاه,مقاله روابط آب و خاک و گیاه,روابط آب و خاک و گیاه
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد دانلود پاورپوینت روابط آب و خاک و گیاه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل : پاورپوینت

قسمتی از محتوی پاورپوینت

تعداد اسلاید : 42 صفحه

عنوان ارائه : روابط آب و خاک و گیاه ارائه دهنده : فرحناز اسلامی زیر نظر استاد ارجمند : سرکار خانم بیدکی پاییز 1386 روابط آب و خاک و گیاه روابط آب و خاک و گیاه پتانسیل آب آب قابل استفادهٔ خاک جذب و حرکت آب تبخیر و تعرق (Evapotransopiration) عوامل محیطی مؤثر بر تبخیر و تعرق عوامل گیاهی مؤثر بر تبخیر و تعرق تبخیر و تعرق بالقوه(Potential evapotranspiration) روابط آب و خاک و گیاه خاک گیاه علفى سریع‌الرشد عمدتاً از آب تشکیل شده است.
محتوى آب گیاه بین ۷۰ تا ۹۰% مى‌باشد که بسته به سن گیاه، گونه گیاه، بافت موردنظر و محیط، متفاوت است.
آب براى بسیارى از فعالیت‌هاى گیاهى لازم است: ۱.
حلال بوده و محیطى مناسب براى واکنش‌هاى شیمیائى فراهم مى‌نماید.
۲.
محیطى مناسب براى انتقال مواد آلى و معدنى مى‌باشد.
۳.
موجب تورم سلول‌هاى گیاهى مى‌شود.
آماس باعث بزرگ شدن سلول، ساختار گیاه و شکل‌گیرى آن مى‌گردد.
روابط آب و خاک و گیاه ۴.
باعث آبگیرى (Hydration)، خنثى‌سازى (Neutralization)، بار الکتریکى روى مولکول‌هاى کلوئیدى مى‌شود.
در مورد آنزیم‌ها، آبگیرى موجب حفظ ساختمان آنزیم و تسهیل فعالیت‌هاى کاتالیزورى آن مى‌گردد.
۵.
ماده خام فتوسنتزى فرآیندهاى هیدرولتیکى و سایر واکنش‌هاى گیاهى را تشکیل دهد.
۶.
تبخیر آب (تعرق) موجب خنک شدن گیاه مى‌گردد.
روابط آب و خاک و گیاه در شرایط مزرعه، ریشه‌ها در خاک نسبتاً مرطوب نفوذ مى‌کنند، درحالى‌که ساقه و برگ‌ها در محیط نسبتاً خشک رشد مى‌نمایند.
این امر موجب جریان مستمر آب از طریق خاک به داخل گیاه و به اتمسفر مى‌گردد که در جهت کاهش انرژى پتانسیل صورت مى‌گیرد.
مقدار آبى که روزانه از این طریق جریان مى‌یابد حدود ۱ تا ۱۰ برابر مقدارى است که بافت گیاهى در خود نگه داشته و ۱۰ تا ۱۰۰ برابر مقدار آبى است که براى توسعهٔ سلول‌هاى جدید مصرف مى‌شود و ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ برابر مقدار آبى است که در فتوسنتز به مصرف مى‌رسد.
بنابراین در اولین مرحله، آب از طریق خاک به برگ حرکت مى‌کند تا مقدار آبى که از طریق تعرق از دست رفته را جبران نماید.
روابط آب و خاک و گیاه پتانسیل آب آب قابل استفادهٔ خاک جذب و حرکت آب پتانسیل آب سیستمی که ماهیت آب و حرکت آن را در خاک و گیاه بیان می‌کند بر مبناء روابط انرژی پتانسیل استوار است.
وقتی که آب از یک منطقه دارای انرژی پتانسیل زیاد به یک منطقه دارای انرژی پتانسیل کم حرکت می‌کند ، این آب دارای توان انجام کار است.
انرژی پتانسیل یک سیستم آبکی (Aqueos) ، در مقایسه با انرژی پتانسیل آب خالص قیاس می‌شود.
چون آب در گیاه و در خاک معمولاً به‌علت دارا بودن مواد محلول (Solutes) ، از نظر شیمیائی خالص نیست و از نظر فیزیکی به‌علت کشش‌های قطبی ، نیروی ثقل ، و فشار ، انرژی پتانسیل آن کمتر از آب خالص می‌باشد انرژی پتانسیل آب در گیاه و خاک را پتانسیل آب می‌نامند که با حروف یونانی سای (ψw) نشان داده می‌شود و به‌صورت نیرو بر واحد سطح بیان می‌شود.
پتانسیل آب واحد اندازه‌گیری آن معمولاً بار یا پاسکال (Pa) ، می‌باشد.
یک‌بار مساوی ۱۰ به توان ۵ پاسکال یا ۱۰


مطالب دیگر:
🔑پاورپوینت آماده چگونگی افزایش قد در تربیت بدنی🔑پاورپوینت آماده وهابیت و مهدویت🔑تلفات انرژی در شبکه های برقرسانی کشور(به همراه لینک رایگان بازدید)🔑فایل های هرز حذف کن🔑خنده درمانی🔑ویروس کش قدرتمند🔑نمونه سوالات فنی حرفه ای شیرینی پزی درجه 2🔑صفر تا صد زبان انگلیسی🔑مترجم صوتی و تایپی🔑دانلود مقاله امنیت پرداخت های الکترونیکی🔑پروژه جاوا اسکریپت🔑دانلود پروژه وب معنایی🔑دانلود پاورپوینت اموزشی جنگ سایبری🔑دانلود پاورپوینت بنچ مارکینگ🔑دانلود پاورپوینت ADSL🔑دانلود مقاله دولت الکترونیک🔑وکتور کورل 12 اذان🔑وکتور کورل سوره زلزال🔑وکتور کورل 12دعای فرج🔑وکتور شماره 2 کورل 12دعای فرج🔑دانلود پاورپوینت معماری قبل از اسلام🔑وکتور کورل 12ولایت علی ابن ابی طاللب علیه السلام🔑دانلود مقاله زرتشت و دین ایران🔑دانلود مقاله اهداف مدیریت منابع انسانی🔑دانلود مقاله ظهور حضرت مهدی (عج) و آثار ظهور آن حضرت