دانلود فایل با عنوان@پاورپوینت درباره نمودار تعادلي آهن وكربن@

پاورپوینت درباره نمودار تعادلي آهن وكربن|1671897|jcn40192592|پاورپوینت,نمودار تعادلی آهن وکربن,علم مواد
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت درباره نمودار تعادلي آهن وكربن آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 36 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

INTRODUCTION

فولادها گروهي از آلياژهاي آهن- كربن وعناصر ديگرند كه بيشترين كاربرد را در صنعت دارند. يكي از مهمترين دلايلي كه فولادها كاربرد زيادي در صنعت دارند اين است كه مي توان به وسيله روشهاي مختلف عملياتهاي حرارتي طيف وسيعي از خواص گوناگون را در فولادها به وجود آورد.

به عنوان مثال اگر فولادي با 8/0 درصد كربن را به مدت 24 ساعت در 1000 درجه سانتي گراد حرارت دهيم و سپس به آهستگي در طول 24ساعت آن را به دماي 25 درجه سانتيگراد برسانيم وسرد كنيم آنگاه فولاد يادشده داراي استحكام تسليم 448 مگا پاسكال خواهد بود. حال اگر همان فولاد را يك ساعت در دماي 1000 درجه سانتيگراد حرارت دهيم و سپس خيلي سريع آن را به وسيله آب تا دماي 25 درجه سانتي گراد سرد کنیم آنگاه استحكام تسليم فولاد ياد شده تا 2070 مگا پاسكال افزايش يافته و انعطاف پذيري تا 1درصد كاهش مي يابد.

پس مي توان به اين نتيجه رسيد كه كاربرد وسيع فولادها ناشي از خواص كاملأ متنوع آنهاست كه به كمك تغيير درصد كربن ودرصد عناصر آلياژي ويا تغيير نوع عمليات حرارتي امكان پذير است.

نمودارتعادلي آهن- كربن(Fe-C) :

نمودار تعادلي آهن كربن راهنمايي است كه به كمك آن مي توان روشهاي مختلف عمليات حرارتي را بررسي ومطالعه كرد. شكل شماره 1 نمودار آهن كربن را براي درصدهاي مختلف كربن از صفر تا 7 درصد نشان ميدهد. فولادها آلياژهاي آهن كربن و عناصر ديگر بوده كه داراي كمتر از 2 درصد كربن هستند. بنابراين قسمتي از نمودار كه داراي كمتر از 2 درصد كربن است بيشترين اهميت را درباره عمليات حرارتي فولادها دارد. آلياژهايي كه بيشتر از 2 درصد كربن داشته باشند به چدن موسوم اند.

شكل شماره 1 در واقع شامل دونمودار است .خط ممتد، تعادل بين فازهاي مختلف آهن و سمنيت(Fe3-C) و خط منقطع تعادل بين فازهاي مختلف آهن وگرافيت يا كربن آزاد را مشخص مي كند.

نمودارآهن – سمنيت جهت مطالعه و بررسي عمليات حرارتي فولادها مناسبتراست و در مقابل عملیات حرارتی چدنها بيشتر براساس نمودار آهن- گرافيت استوار است.مطالب دیگر:
📚ساختار ISP و راه اندازی آن و بررسی سیستم گزارشات ومدیریت ISP📚سقف تیرچه بلوک و نحوه اجرا و محاسن و معایب آن📚سود وبهره در بازار کار و تجزیه و تحلیل آن و ارزش زمان و نرخ بهره📚استراتژی شش سیگما و اهداف آن و بررسی چرخه DMAIC📚عدل الهی و اثبات آن و پاسخ به ابهامات مربوطه📚چگونگی تهیه فولاد و بررسی کاربرد انواع آن و ناخالصی ها و خوردگی📚فلسفه تکنولوژی ونظریه رسانه ها و بررسی تاثیر آن بر تکنولوژی📚قرآن و حقوق انسان و انواع آن و بررسی حق در اصطلاح فقیهان و حقوقدانان و مکاتب مربوطه📚بررسی روح در قرآن و وجهه علمی فکر و روح و «امر» در قرآن📚کشاورزی پایدار و اصول اکولوژی کشاورزی و تنوع زیستی اکوسیستم های آن📚بازاریابی شبکه ای و گلدکوئیست و بررسی فقهی آن و اثرات مخرب آن بر اقتصاد کشور📚بررسی روان درمانی گروهی و تاریخچه و مراحل طبیعی آن📚روانشناسی صنعتی سازمانی و بررسی ضرورت و حوزه ها و مکاتب فکری آن📚بنزین و بررسی توجیه اقتصادی دونرخه کردن قیمت آن📚زندگی نامه دکتر علی شریعتی همراه با معرفی آثار📚بررسی عایقهای صوتی در ساختمان و روش‌های كنترل و كاهش آلودگی صوتی و صرفه‌جوئی مصرف انرژی ساختمان📚بررسی پلاسما و بررسی ساختار و انواع و کاربرد آن📚بررسی عایقبندی در ساختمان و دستورالعمل و ضوابط كلی آن و روشهای بهینه‌سازی مصرف سوخت📚تاریخچه و روش و علت محاسبه عدد پی📚کامپوزیت ها و کاربرد آنها و بررسی نانو کامپوزیت ها و پلیمرها و شیمی رزین‌ها📚چک و سفته و کاربرد آنان و بررسی شرایط چک و سفته معتبر📚خلاقیت و روش آموزش و تقویت آن و بررسی عوامل بازدارنده خلاقیت📚بررسی رشد و فیزیولوژی و انواع و معایب و مزایای باکتری ها و اثرات محیط بر آن📚مسئوليت ظهر نويس در قانون چك و بیان نظریه ظاهر و بررسی رويه قضايي و نقد آن📚تهديدهاي وب با تكيه بر IIS